FOTOGRAFIE JAKO ZPŮSOB KOMUNIKACE

Fotografie jako způsob komunikace

Počátek fotografie se datuje rokem 1839. Tehdy nový vynález vzbuzoval nespočet emocí – mnozí považovali fotografii za zázrak, něco nadpřirozeného, kouzelného. V našem současném světě má fotografie své jisté místo a nikdo si svět bez ní nedokáže představit. Denně pořizujeme nespočet snímků, vizualizace čehokoliv je pro nás tím největším komunikačním nástrojem. Fotografie je s námi již více než 180 let a přesto je pro nás něco jako čerstvý vánek té nejmodernější technologie. Stále fascinuje a každý z nás si přeje zaznamenat svůj “krátký” život.

Fotografii vnímám jako způsob komunikace – s Vámi, s okolím, se světem. Mé místo je za hledáčkem a největší radost mi dělá představa, že si jednou sednete do pohodlného křesla, otevřete album a vzpomenete si na vše krásné, co jste prožili.

Miluji portréty a ráda je fotím po svém. Nikdy předem nevím, co mne napadne, ale líbí se mi improvizace a realizace vlastních nápadů. V oblíbě mám také reportážní fotografii. Jde o způsob fotografování, kdy jste na fotkách sami sebou. Je to zachycení skutečného života – běžného dne, obyčejné procházky, významné oslavy nebo třeba porodu dítěte. Vím, že právě tyto “obyčejné” okamžiky jsou pro nás klíčové. 

Fotím v exteriéru nebo interiéru. Fotím děti, mládež, muže nebo ženy všech věkových generací. Zaměřuji se také na fotografování aktů, kdy jako žena se dokážu vžít do role modelky a následně zachytit ten správný okamžik.

Tak co, budeme zaznamenávat Váš životní příběh společně?

Těším se na setkání s Vámi.

oz